Vilniaus Šri Šri Nitai Gaurasundaros šventykla

Šis puslapis yra skiriamas

Jo Dieviškajai Malonei

A.Č. Bhaktivedanta Svami Prabhupadai
Tarptautinės Krišnos Sąmonės organizacijos (ISKCON) Ačarjai Įkūrėjui

Harinamos

Harė Krišna,
šiame mūsų puslapio skyriuje mes ateityje pasistengsime atsakyti į klausymą "Kodėl mes atliekame vienokią ar kitokią atsidavimo tarnystės veiklą - kartojame Šventus vardus, dainuojame Harinamose, platiname knygas ar garbiname dievybes".

Mes pasistengisme į šiuos klausymus atsakyti pateikdami įvairias istorijas, kuriose atsispindi šis atsakymas.

Istorijos bus paskelbtos pirmame puslapyje ir atitinkamoje savo skiltyje. Taigi, linkime malonaus skaitymo ....

 

**********

Pilnas Harinamų pavadinimas yra Harinama-sankirtana. Hari reiškia Viešpats, nama reiškia vardas, sudėjus kartu tampa Viešpaties vardas, turima omenyje vardo kartojimas. Sankirtanos reikšmė yra sekanti. San kyla iš žodžio samyak, kuris reiškia pilnas ir Kirtan reiškia šlovinantis arba nusakantis.

Paprastai dainuojama grojant mridangomis (dviejų membranų būgnais) ir karatalais (rankiniais cimbolais). Krišnos šventi vardai turi visas Viešpaties potencijas, visiškai nesiskiria nuo jo paties ir gali pažadinti žmoguje jo dvasinę prigimtį. Mes pamiršome, kad mes esame dvasinės sielos, Krišnos dalelės, ir tai yra priežastis visų mūsų kančių. Kai žmogus miega, jis pamiršta kas jis ištikrųjų yra, sapnuodamas jis gali save klaidingai sutapatinti ir kentėti. Kartodami maha-mantrą mes žadiname save iš klaidingo metrialios būties sapno.

Prieš 500 metų Viešpats Krišna nužengė kaip Šri Čaitanja Mahaprabhu (arba Viešpats Gauranga). Jis priėmė savo atsidavusio padėtį, kad pažadintų visas sąlygotas sielas harinama-sankirtanos dėka. Kartu su savo pasekėjais jis eidavo į gatves ir kartodavo Krišnos vardus, kad žmonių kančios baigtųsi ir jie užsiimtų tikra veikla, dvasine veikla, garbindami ir tarnaudami Aukščiausiajam Viešpačiui.

 

 

Susiję straipsniai:

Pragare (Keliaujančio pamokslautojo dienoraštis)

 


Fatal error: Call to undefined method BirthdaysBirthday::isLeapYear() in /home/vilnius/web/gauranga.lt/public_html/sites/all/modules/birthdays/birthdays.module on line 614