ugadi-panchangam
 
 
Vaišnavų kalendoriaus ypatumai

Pagrindinis skirtumas tarp vaišnavų kalendoriaus ir vakarietiško kalendoriaus yra tame, kad vaišnavų kalendorius remiasi Vedų raštų principais ir nurodymais, kurie ypatingą dėmesį skiria Mėnulio judėjimo įtakai, tuo tarpu kai vakarietiški kalendoriai paprastai remiasi Saulės judėjimu ir Mėnulio judėjimas juose visiškai neatsispindi.

Pagal Vedas Mėnulio judėjimas turi didelę įtaką žmogaus psichikai ir nuotaikai, suteikia dienos tonusą, tuo tarpu Saulės judėjimas turi įtaką išoriniam, fiziniam aktyvumui. T.y. žmogus gali jausti fizinio aktyvumo pakylėjimą, tuo tarpu savo psichologiniam lygmenyje jis gali jausti vidinę apatiją, kas gali atvesti jį iki gebėjimo veikti praradimo arba ženkliai šį gebėjimą sumažinti. Sakoma, kad prieš pradedant darbą reikia susikurti tinkamą nuotaiką ... Štai už šią nuotaiką Mėnulis yra daugiau atsakingas, negu Saulė.

Techniniai vaišnavų kalendoriaus ypatumai

Saulės mėnuo yra mėnuo kalendorinėje atskaitos sistemoje, kuri remiasi Saulės judėjimu, kurio metu Saulė pilnai praeiną vieną iš dvylikos Zodiako ženklų. Vidutinė tokio mėnesio trukmė yra apie 30,4 dienos.

Mėnulio mėnuo arba mėnuo pagal kalendorių, kuris remiasi Mėnulio judėjimu ir turi kitą įvardinimą. Mėnulio mėnuo - tai laikas nuo vienos Mėnulio pilnaties iki kitos. Kai kurie Mėnulio kalendoriai skaičiuoja mėnulio mėnesius nuo vienos jaunaties iki kitos, tačiau principas lieka tokiu pačiu.

Tikslesnis Vaišnavų kalendoriaus pavadinimas yra "pančanga". Žodis "pančanga" reiškia, kad kalendorius susideda iš penkių dalių, kiekviena iš kurių suteikia informaciją apie vieną iš penkių elementų. Šiais elementais yra:

vara - savaitės diena;
tithi - mėnulio para;
karana - pusė tithi;
nakšatra - Mėnulio padėtis Zodiake;
joga - tarpusavio Saulės ir Mėnulio padėtis