Laikas

7 dienos per savaitę nuo 4 iki 21 val

 

Altorinio kambario etiketas

Maloniai prašome nusiauti batus prieš įeinant į altorinį kambarį. Galite palikti savo batus lentynose ir paltuose ant kabliukų, esančius koridoriaus drabužinėje. Prašome vertingus daiktus laikyti su savimi.

Paprastai vyrai ir moterys šventyklos kambaryje sėdi atskirai.

Jūs pamatysite žmones, kurie įeina į altorinį kambarį, nusilenkia Dievybėms, Šrilai Prabhupadai ir bhaktams. Tai vadinasi nusilenkimų siūlymu ir pagarbos išraiška.

Kambaryje yra tik kelios kėdės, pagrinde visi sėdi ant pagalvių. Kėdės yra skirtos tiems, kas negali sėdėti ant grindų dėl sveikatos priežasčių.

Programų metu giesmės yra dainuojamas senovės Sanskrito arba Bengalų kalbomis. Visos paskaitos ir seminarai su nedidelėmis išimtimis yra lietuvių kalba. Altoriniame galima paprašyti dainų tekstus ir vertimus. Nedidelėje šventyklos parduotuvėlėje galima įsigyti aptariamas knygas.

 

Svarbiausios vaišnavų elgesio nuostatos,

skirtos tam, kad visų mūsų buvimas, bendrystė šventykloje ir kitoje aplinkoje taptų vis gilesne, tikresne patirtimi. Jos skirtos padėti mums visada prisiminti Krišną ir niekada Jo nepamiršti. Kviečiame susipažinti, įsiminti ir išbandyti.

Siekime, nuolatos mokykimės:

 1. Nuoširdžiai, dėmesingai, pasisveikinti su Dievybėmis ir Prabhupada, atverti Jiems savo širdį;
 2. Nuoširdžiai, šiltai sveikintis su visais žmonėmis, džiaugtis matant bhaktus, būnant jų bendrijoje, įsiminti jų vardus;
 3. Atidžiai klausytis lektorių, pašnekovų, nuolatos ugdyti šį savo sugebėjimą;
 4. Tapti, būti žingeidžiu mokiniu, norinčiu išgirsti, suprasti visas Krišnos pamokas, ženklus, kuriuos jis dažniausiai mums teikia per kitus žmones.
 5. Maloniai bendrauti su visais. Šiltai, malonia intonacija, nuotaika, negarsiai, neauklėjant, neteisiant, neapkalbant. Kritika yra pagrįsta tik, jei yra:

a) įsigilinta į situaciją,

b) nuoširdus noras padėti,

c) išsakoma pagarbiai, santūriai,

d) tinkamu laiku, vietoje ir

e) nedažna;

 1. Tvarkingai pasidėti, laikyti savo daiktus, batus, krepšius, indus ir pan.

 2. Dovanoti dovanas ir priimti dovanas, įvairiausias, geriausias. Pavyzdžiui, puiki ir visada prieinama dovana Dievybėms, bhaktams ir sau yra kiekvieną savaitę išmokti po vieną naują maldos, šventraščių eilutę. Nudžiuginkime Krišną priimdami Jo ir Jo bhaktų mintis giliai į savo širdį, atmintį.

 3. Surasti ir įsitraukti į kokią nors, kad ir nedidelę veiklą, tarnystę bendram labui.

 4. Jaustis kūrėju, atsakingu už bendrą šventykloje esančią, kuriamą atmosferą, aplinką, jų satviškumą.

 5. Laikytis visokeriopos švaros - kūno, aprangos, kalbos, minčių ir pan.

 6. Susipažinti ir laikytis ritualinių elgesio taisyklių, normų, pateiktų vaišnavų tradicijoje.

 7. Laikytis principo – „Paprastai gyventi, išaukštintai mąstyti“.