Viešnagė pas karvutes Šventų Vardų retrito metu

Retritas ir karvutės

Šio susitikimo laukėme ilgai. Mintis ir viltis susitikti su karvutėmis šių metų Bhakti Caitanya Maharadžo vedamo Šventų Vardų retrito metu kilo jau praėjusiais metais gegužę analogiškame retrite Dalios sodyboje.  Tada altorinėje salėje,  kamerinėje aplinkoje  vyko intensyvūs seminarai ir praktiniai užsiėmimai, kirtanai ir meditacija, o lauke – taip pat atgaiva širdžiai – žaliuojanti ir vešinti gamta, vandens tvenkinėliai  ir beveik jau vasariška saulė. Ir … Švento Vardo vienuolyno brahmačiarių globojamos karvutės, jei eiti tiesiai per laukus – vos už kelių kilometrų. Neiškentėm ir vieno automobilio ekipažu grįždami namo iš retrito aplankėm karvutes. Tas trumpas, šiltas susitikimas paliko neišdildomą įspūdį. Kilo didelis noras padėti ir kitiems patekti į šią Krišnos aplinkos užuominą, pabendrauti su mylimomis ir mylinčiomis karvutėmis, brangiausiais Krišnai gyvūnais, joms pasitarnauti, jas pagerbti ir net paragauti pieno, kurį jos duoda su meile.

Ir tai įvyko! Iš anksto gautas Bhakti Caitanya Maharadžo pritarimas padrąsino suplanuoti visą išvykos pas karvutes programą šeštadieniui – gegužės 19 dienai, tai retrito dienai, kai laukiama daugiausiai dalyvių. Bet Apvaizda ir gamta matomai turėjo kitų planų. Išvakarėse pradėjo lyti ir ankstyvas rytas buvo apsiniaukęs, todėl retrito organizatoriai atšaukė išvyką, o vėliau paskyrė jai laiką sekmadienį. Vis dėl to keletas karvučių mylėtojų neiškentė ir išvyko aplankyti jas šeštadienį. Pakeliui užsukusi į parduotuvę karvučių labiausiai mėgstamos duonos  linksma kompanija dviem automobiliais atriedėjo į laukus, kur ją pasitiko Švento Vardo vienuolyno brahmačiaris Premamrita Prabhu, nešinas keletu šukų, ir septynios poros smalsių ir draugiškų akių, žvelgiančių iš erdvaus ganyklos aptvaro. Vos  įžengus į aptvarą, susidarė įspūdis, kad tai senų gerų pažįstamų susitikimas. Penkios karvutės ir du jautukai mielai ėdė iš svečių rankų, leidosi glostomi ir šukuojami. Brahmačiariai papasakojo apie karves ir pavaišino savo pagamintais dangiško skonio pieniškais saldumynais. Pabendravus su karvutėmis, vyrai patraukė aplankyti Švento Vardo vienuolyno, o moterys susėdo pievoje padainuoti kirtano. Sunku buvo išsiskirti su karvutėmis, bet guodė tai, kad rytoj laukė kitas susitikimas su šiais nepaprastais ir tokiais jaukiais ir mielais gyvūnais. Sekančią dieną, sekmadienio popietę į lauką sugužėjo didelis būrys retrito dalyvių ir tik į šį susitikimą iš Vilniaus atvykusių entuziastų. Brahmačiariai  paragino po kirtano  iškart susėsti paskaitai, kad visi, o ypač karvės nusiramintų, juokaudami, kad jos dar nėra mačiusios  tiek daug moterų iš karto. Nors buvo ir nemažai vyrų, bet tai karvėms jau buvo įprasta. Atrodė, kad karvės nebegaudamos dėmesio, turėtų nueiti tolyn į lauką ganytis, bet jos ramiai sugulė šalia susėdusių atsidavusių ir kartu išklausė Vradža Renu Prabhu paskaitą ir jų pašlovinimą. Kadangi dėl nors ir šilto, bet stipraus vėjo buvo nuspręsta arati nedaryti, sekanti programos dalis buvo šviežio pieno ir dangiškojo barfio ragavimas. O po to vėl karvučių maitinimas, glostymas, šukavimas ir atsisveikinimas.

Karves ir karvide

https://gauranga.lt/wp-content/uploads/2018/07/karves_karvide_2.jpg

Per šias dvi dienas karves aplankė apie 40 atsidavusių. Visi apsilankiusieji liko patenkinti susitikimu, atsidėkodami aukojo karvių globai. Daug prie šios išvykos organizavimo prisidėjęs Evaldas paminėjo, kad ji Krišnos valia pavyko kaip įmanoma geriausiai. Kristinos atsiliepimas: „Tai įkvepia daugiau kažką padaryti dėl karvučių. Manau, kad tokie renginiai yra reikalingi ir ypač žmonėms iš miesto, kurie nedaug turi galimybių pabūti gamtoje, natūralioje aplinkoje bei susipažinti su karvėmis. Man patiko ir paskaita, ir prasadas, ir galimybė pamaitinti bei pašukuoti karvutes – tada jos tokios savos pasidaro. Atsiranda realesnis suvokimas – kuo pasirūpinti siekiama šiuo projektu“.

Simboliška, kad šios išvykos gražiai susisiejo su Šventų Vardų seminaru, nes, jei mes visi kada nors  rimtai imsime ginti ir globoti karves, tai bus viena iš galimybių pamatyti, kad teisingai kartojame Šventą Vardą, kad sąmoningėjam, kad minkštėja širdys, kad jose atsiranda daugiau užuojautos ir meilės.

„Visas pasaulis turi mokytis iš Krišnos, kaip laimingai gyventi nejaučiant nepritekliaus, tiesiog auginant maistinius grūdus (annad bhavanti bhutani [Bg 3.14]) ir suteikiant apsaugą karvėms (go-raksya). Kris-go-raksya-vanijyam vaisya-karma svabhavajam [Bg. 18.44].“

Šrila Prabhupada. Srimad-Bhagavatam 9.15.25 komentaras

Kviečiame pažiūrėti Andriaus ir Evaldo nuotraukas iš šių išvykų. Vienoje jų – Švento Vardo vienuolyno karvučių dabartinių poreikių plakatas. Norintys turi galimybę prisidėti prie karvių ir jaučių globos aukojant tam reikalingų daiktų įgijimui.

Laukiame Jūsų visų ateities susitikimuose!

Karvių ir jaučių globos grupė

Kont.: vraja.mohini (eta) gmail.com +370 618 86385

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*