Mūsų istorija

ISKCON-Vilnius Nitai Gaurasundara šventykla yra dvasinė oazė Vilniaus širdyje.

Mes esame pasiryžę pasidalyti bhakti-jogos nesenstančia kultūra ir praktika, gauta iš didžiojo dvasinio mokytojo, jo Dieviškosios malonės AC Bhaktivedanta Swami Prabhupados, kuris 1965 m. pirmą kartą atvežė bhakti kultūrą į Vakarų pasaulį. Mes sveikiname kiekvieną einantį dvasiniu keliu.

Prisijunkite prie mūsų aktyvioje kasdieninėje veikloje ir renginiuose.

Tarptautinės Krišnos sąmonės bendrijos (ISKCON) Vilniaus centras buvo įregistruotas 1989 metais. Tuo metu iš Indijos atkeliavo ir mūsų garbinamos Dievybės, Šri Šri Nitai Gaurasundara.

1992 metų įrašas apie Vilniaus šventyklą:

 

Kas mes esame

Mes esame žinomi kaip „Harė Krišnos”. Esame pasaulinė organizacija, oficialiai vadinama ISKCON (Tarptautinė Krišnos sąmonės visuomenė). ISKCON yra bhakti-jogos tradicija, kuri yra induizmo medžio dalis, žinoma kaip Gaudija Vaišnavizmas. Šiandien ISKCON sudaro 500 didelių centrų, šventyklų ir kaimo bendruomenių, šimtai vegetarinių restoranų, tūkstančiai vietinių susitikimų grupių, bendruomeninių maisto pagalbos programų ir milijonai narių kiekviename žemyne ​​ir kiekviename dideliame pasaulio mieste.

ISKCON-Vilnius Nitai Gaurasundara šventykla nuoširdžiai stengiasi tarnauti ir dalintis savo ištekliais su Vilniaus bendruomene jau beveik 30 metų.

Mes esame registruoti Vilniaus Krišnos sąmonės religinė bendruomenė (įmonės kodas: 192055843). Lietuvoje yra keli ISKCON centrai. Čia jūs galite rasti netoli jūsų esantį ISKCON centrą.

Kiekvieną dieną mes siūlome įvairią veiklą ir paslaugas mūsų bendruomenei.

 

Pagrindinės šventyklos veiklos kryptys:

  • suteikti dvasinį prieglobstį visiems, trokštantiems dvasingumo. Tuo tikslu kasdien rengiamos programos, kurių metu skaitomi autentiški Vedų šventraščiai („Bhagavad-gita“, „Šrimad-Bhagavatam“ ir kiti), giedamos mantros, vyksta garbinimo apeigos, vaišinama pašventintu maistu (prasadam). Sekmadieniais rengiama ypatinga svečių programa (nuo 15.00).
  • skleisti dvasinį žinojimą ir šviesti visuomenę. Tuo tikslu yra platinami šventraščiai, gatvėse giedami šventieji vardai, rengiamos viešos paskaitos ir kiti švietėjiški renginiai, taip pat dalyvaujama mieste vykstančiose šventėse.
  • siekiant pamaitinti alkstančius ir skurstančius (ir ne tik) vykdoma „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“ programa, funkcionuoja labdaros valgykla Architektų g. 152.

Kviečiame jus apsilankyti mūsų šventykloje ir sužinosite daugiau.

 

Galite prisijungti prie šventyklos pranešimų siuntimo sistemos. Prisijungimo formos nuorodos adresas čia.

Jeigu Jūs aptikote gramatinę klaidą, prašom, praneškite mums apie tai pažymėjus klaidingą tekstą ir paspaudus Ctrl+Enter.