Rathajatra Vilniuje – už taika pasaulyje, 2022-07-02

Rathajatra Vilniuje skirta taikai pasaulyje skleisti 2022 07 02 pradžia 16:00 Rotušės a. 

Kviečiame Indijos mylėtojus, dvasingumo ir Absoliučios Tiesos ieškotojus, religijų vienytojus ir visus kitus smalsuolius į džiaugsmingą šventę, kurios giliausioji prasmė – pasodinti Džaganathą – pasaulio Viešpatį, visų religijų Viešpatį į savo širdies vežimą ir prieraišumo virvėmis nutempti jį į tikruosius sielos namus, kur nėra sielvarto, nerimo, baimės ir priešiškumo.

Šventės garbės svečiai:

JŠ Dhirašanta Dasa Gosvamis, derinama ( http://dhirasantagoswami.com/ );

PROGRAMA:

14val. kviečiame visus kartu papietauti Šri Šri Nitai Gaurasundaros šventyklos kiemelyje (Raugyklos g. 23, Vilnius).

15:45 val. iš Šri Šri Nitai Gaurasundaros šventyklos išlydėsime Džaganathą su broliu Baladeva ir seserimi Subhadra pasimatyti su miesto svečiais ir gyventojais.

Šventės pradžia 16:00 valandą Rotušės aikštėje.

Džaganatha su broliu Baladeva ir seserimi Subhadra atvyks į susitikimo vietą. Po to vyks arati (ritualas visų žmonių palankumui), bus giedamos mantros.

Vežimas judės iš Rotušės aikštės, važiuos Rotušės aikšte, Pilies gatve, Katedros aikšte, Gedimino prospektu. Traukiant vežimą skambės mantros, vyks šokiai.

18:00 val. – 19:00val. vežimas apsistos Kudirkos aikštėje, kurioje galėsite išvysti tradicinius indiškus šokius Bharata  Natyam.

Bharata Natyam – klasikinis indų šokio stilius, kilęs iš Pietų Indijoje esančio Tamil Nadu regiono. Pavadinimas Bharata Natyam yra sudarytas iš žodžių: bhava – jausmas, raga – melodija, tala – ritmas ir natyam – šokis. Tai dinamiškas ir labai tikslus šokio stilius, pasižymintis grakštumu ir tuo pat metu jėga.

Daugiau apie šiuos šokius galite sužinoti adresu:

https://www.indiskisokiai.lt/indijos-sokis/

Taip pat aikštėje galėsite pasivaišinti vaišėmis.

Po to eisena grįš atgal į Rotušės aikštę ir iš ten išlydėsime Dievybes į Šventyklą.

Filosofinė šventės reikšmė trumpai

Ši šventė daugialypė, nes nežinia, ar Dievas Pats mus veda į sąjungą su juo, ar mes pirmi pakviečiame Jį į susitikimą. Aišku tik viena, kad namai, į kuriuos savo širdies vežime mes visi jį tempiame, yra ir Dievo ir mūsų namai. Nors ši šventė labai spalvinga ir triukšminga, vis tik ji yra širdies ir ramybės šventė.

Traukdami vežimą su Pasaulio Viešpačiu – Džaganatha, kuris apima Vedų trejybę – Egzistenciją, Suvokimą ir Palaimą (atitinkamai Baladeva, Krišna ir Subhadra) miesto gatvėmis, mes pirmiausia atliekame vidinį veiksmą – pakviečiame Viešpatį atsisėsti mūsų širdies vežime, ir traukiame jį širdies vežime į susitikimo vietą – sielos namus, kuriuos Vedos vadina Vrindavanu.

Džaganatha (sanskr. jagan nātha – visatos viešpats) – pati džiaugsmingiausia Dievo forma: Jo akys išsiplėtusios iš meilės, šypsena – per visą veidą, ir net rankos susitraukusios į kūną iš malonumo, matant Jį šlovinančius atsidavusius žmones.

Rathajatra (sanskr. ratha yatra – vežimų šventė), kurios prasmė aprašyta aukščiau, tūkstančius metų kasmet švenčiama Indijoje, Odišos valstijoje, Puryje – mieste prie vandenyno. Ji sutraukia milijonus įvairiausių tikėjimų žmonių iš viso pasaulio. 1968 m.

ISKCON įkūrėjas-ačarja A.C. Bhaktivedanta Svami Prabhupada surengė pirmąją Rathajatros šventę Vakarų pasaulyje. Ši šventė dabar vyksta daugybėje miestų pasaulyje. Lietuvoje pirmoji Rathajatros šventė įvyko 1989 m.

 

Norite paremti šventę, kad ši būtų didesnė, gražesnė, spalvingesnė? 

Jūs galite paaukoti į vieną iš mūsų sąskaitų (mokėjimo paskirtyje nurodant “Rathajatrai 2022”):

Vilniaus Krišnos sąmonės religinė bendruomenė,
Swedbank banke: LT177300010118511925,
SEB banke: LT107044060001303307

Norint gauti daugiau informacijos, ar kilus klausimams kreipkitės į organizatorę Mildą +37069878079;

Ačiū Jums labai labai!

 

Nuotraukos iš 2020 metų https://www.facebook.com/media/set/?vanity=gauranga.lt...

Nuotraukos iš 2019 metų https://www.facebook.com/pg/RathajatraVilnius/photos/?ref=page_internal

Įspūdžiai ir padėkos iš 2019 metų https://evaldas-palskys.lt/rathajatra-vilniuje-apzvalga.../

2019 Koncertinė programa https://www.youtube.com/watch?v=9eUWxArjMQI

Įspūdžiai iš 2018 metų https://www.lrt.lt/…/pasigrozekite-vilniecius-dziugino...

Taip pat kviečiame sekti Rathajatros naujienas https://www.facebook.com/RathajatraVilnius

Jeigu Jūs aptikote gramatinę klaidą, prašom, praneškite mums apie tai pažymėjus klaidingą tekstą ir paspaudus Ctrl+Enter.