Rathajatros šventė Vilniuje 2020

Rathajatra Vilniuje

Džaganatha Rathajatros šventė vyks Vilniuje 2020 m. birželio 20 d., šeštadienį (Kaip tik tą savaitgalį kai Vilniuje vyks Indijos dienos).

Parado su vežimu pradžia 15 val. Rotušės aikštėje
Koncerto pradžia 17 val. V. Kudirkos aikštėje.

13:30 Šventniai pietūs Vilniaus Šventykloje eisenos dalyviams.

Kviečiame Indijos mylėtojus, dvasingumo ir Absoliučios Tiesos ieškotojus, religijų vienytojus ir visus kitus smalsuolius į džiaugsmingą šventę, kurios giliausioji prasmė – pasodinti Džaganathą – pasaulio Viešpatį, visų religijų Viešpatį į savo širdies vežimą ir prieraišumo virvėmis nutempti jį į tikruosius sielos namus, kur nėra sielvarto, nerimo, baimės ir priešiškumo.

PROGRAMA:

🌸15:00 Džaganatha su broliu Baladeva ir seserimi Subhadra atvyksta į susitikimo vietą. Po to vyksta arati (ritualas visų žmonių palankumui), giedamos mantros.
🌸16:00 Vežimas pajuda iš Rotušės aikštės. Vežimas važiuoja Rotušės aikšte, Pilies gatve, Katedros aikšte, Gedimino prospektu; Traukiant vežimą skamba mantros, visi šoka ir dainuoja.
🌸17:00 Vežimas atvažiuoja į Kudirkos aikštę kur lauks koncertinė programa, paskaita, vaišės bei kitos staigmenos.

Programos metu bus galima pasivaišinti gardžiais vegetariniais patiekalais, įsigyti knygų, pasidaryti laikiną chna tatuiruotę, nusifotografuoti egzotiškame fone, bus galima gauti atsakymus į daugelį gyvenimiškų bei egzistencinių klausimų. Taip pat jūsų lauks: indiški šokiai, bhadžanai (tradicinės Bengalijos dainos); baigiamasis kirtanas (garsi mantra meditacija)…

Šventės Garbės Svečiai:
💛JŠ Dhirašanta Das Gosvami
💛JŠ Ananda Vardhana Svamis (Harinama Mandir)

💛Norite paremti šventę, kad ši būtų didesnė, gražesnė, spalvingesnė?
Jūs galite paaukoti į vieną iš mūsų sąskaitų (mokėjimo paskirtyje nurodant “Rathajatrai 2020”):
Vilniaus Krišnos sąmonės religinė bendruomenė,
Swedbank banke: LT177300010118511925,
SEB banke: LT107044060001303307

Mums reikės jūsų pagalbos pinigais, produktais ir savanoryste,
kad pagamintume daug saldumynų, kuriuos dalinsime eisenos metu;
kad padalintume daug vaisių žmonėms visos šventės metu;
kad padarytume vaišes visiems susirinkusiems šventinėje dalyje.
kad pastatytume sceną ir išnuomotume gerą garso aparatūrą;
kad pakviestume atlikėjus iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio;

Taip pat galite paremti šventę produktais, reklama, technine pagalba, savonorišku darbu ir tarnyste Dievui.
Norint gauti daugiau informacijos, ar kilus klausimams kreipkitės į organizatorę Mildą +37069878079;
💛Ačiū Jums labai labai!

🤓Apie 2018 Rathajatros šventę https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/26/217514/pasigrozekite-vilniecius-dziugino-spalvingas-indijos-kulturos-festivalis
https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2018/06/26/news/indijos-kulturos-festivalyje—proga-pelnyti-sekmes-deives-palankuma-6756949/
🤓Apie 2019 metų Rathajatros šventę
https://evaldas-palskys.lt/rathajatros-vilniuje-apzvalga-ir-padeka-prisidejusiems-2019/
Nuotraukos iš 2019 metų https://www.facebook.com/pg/RathajatraVilnius/photos/?ref=page_internal

🤓Filosofinė šventės reikšmė trumpai

Ši šventė daugialypė, nes nežinia, ar Dievas Pats mus veda į sąjungą su juo, ar mes pirmi pakviečiame Jį į susitikimą. Aišku tik viena, kad namai, į kuriuos savo širdies vežime mes visi jį tempiame, yra ir Dievo ir mūsų namai. Nors ši šventė labai spalvinga ir triukšminga, vis tik ji yra širdies ir ramybės šventė.

Traukdami vežimą su Pasaulio Viešpačiu – Džaganatha, kuris apima Vedų trejybę – Egzistenciją, Suvokimą ir Palaimą (atitinkamai Baladeva, Krišna ir Subhadra) miesto gatvėmis, mes pirmiausia atliekame vidinį veiksmą – pakviečiame Viešpatį atsisėsti mūsų širdies vežime, ir traukiame jį širdies vežime į susitikimo vietą – sielos namus, kuriuos Vedos vadina Vrindavanu.

Džaganatha (sanskr. jagan nātha – visatos viešpats) – pati džiaugsmingiausia Dievo forma: Jo akys išsiplėtusios iš meilės, šypsena – per visą veidą, ir net rankos susitraukusios į kūną iš malonumo, matant Jį šlovinančius atsidavusius žmones.

Džiaugsmas užlieja ir kiekvieną dalyvaujantį festivalyje: skambant Harė Krišna mantrai, būgnams, cimbolams ir kitiems instrumentams, žmonės šoka iš laimės, ta nuotaika užkrėsdami ir praeivius. Žmonės dažnai nustemba ir nušvinta – niekada nėra matę tiek tikro džiaugsmo, nors ši šventė švenčiama be jokių svaigalų!

rathārūḍho gacchan pathi milita-bhūdeva-paṭalaiḥ
stuti-prādurbhāvam prati-padam upākarṇya sadayaḥ
dayā-sindhur bandhuḥ sakala jagatāṁ sindhu-sutayā
jagannāthah svāmī nayana-patha-gāmī bhavatu me (5)

„Kuomet Džaganatha juda keliu Savo vežime, kiekvieną žingsnį dideli būriai brahmanų garsiai gieda maldas ir dainuoja dainas Jo malonumui. Klausydamasis jų himnų, Džaganatha labai palankiai nusiteikia jų atžvilgiu. Jis yra malonės vandenynas ir tikrasis visų pasaulių draugas. Lai Džaganatha kartu su savo sutuoktine Lakšme, gimusia iš nektaro vandenyno, pasirodys mano akims.” („Šri Džaganatha aštaka, 5”)

Rathajatra (sanskr. ratha yatra – vežimų šventė), kurios prasmė aprašyta aukščiau, tūkstančius metų kasmet švenčiama Indijoje, Odišos valstijoje, Puryje – mieste prie vandenyno. Ji sutraukia milijonus įvairiausių tikėjimų žmonių iš viso pasaulio. 1968 m.

ISKCON įkūrėjas-ačarja A.C. Bhaktivedanta Svami Prabhupada surengė pirmąją Rathajatros šventę Vakarų pasaulyje. Ši šventė dabar vyksta daugybėje miestų pasaulyje. Lietuvoje pirmoji Rathajatros šventė įvyko 1992 m.

Taip pat kviečiame sekti Rathajatros naujienas https://www.facebook.com/RathajatraVilnius 

Renginys fb https://www.facebook.com/events/704787643618846/
www.rathajatra.lt ir www.rathayatra.lt
Jay Jaganath!💛

Rathajatra Vilniuje